Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sport, zdraví a Ječmen a Chlorella

 

zeleny-jecmen-oseni.jpg 

 

Chlorella i Ječmen, v užším slova smyslu nazývané Zelenými potravinami, mají něco společného - zelené barvivo chlorofyl, které zlepšuje nasycení hemoglobinu v krvi kyslíkem. Čím více kyslíku přenese naše krev do svalů, tím lepši sportovní výkon můžeme očekávat. Jednobuněčná zelená řasa Chlorella pyrenoidosa poměrně obsahuje nejvíc chlorofylu z celé rostlinné říše. Mohou ji jíst všechny věkové kategorie, je absolutně netoxická, naopak plná živin a pro tělo nepostradatelných látek. 

Chlorella obsahuje ze zhruba 65% proteiny (19 aminokyselin, z toho všech 8 esenciálních), má zásadotvorné působení v těle, což znamená, že vyrovnává v současné době převažující agresivní a "kyselý" způsob života.. Chlorella je silné detoxikans. Očišťuje tělo, zbavuje ho volných radikálů a toxinů (těžkých kovů, dioxinů, emisí zachycených z ovzduší). Je velmi vhodná i při sportu jako doplněk k regeneraci. Při regeneraci napomáhá i tzv. CGF, růstový faktor specifický pro Chlorellu a obsah nukleových kyselin RNA, DNA. Růstový faktor CGF zpomaluje i stárnutí organismu a podporuje imunitu. Chlorella má přirozený obsah důležitého vitamínu B12, který je v rostlinné stravě velmi málo zastoupen (u "masožravce" vzniká rozkladem živočišných tkání v trávicím traktu).

Chlorella rovněž podporuje lepší trávení, léčbu vředů a koliky. Snižuje cholesterol v krvi a chrání proti srdečním chorobám. Chlorella je bohatá na hořčík, který je potřebný pro mentální zdraví a je spolu s její zásadotvorností významný při snížení křečových stavů - také při sportu. Chlorella vyrovnává hladinu krevního cukru. Obsahuje vitaminy skupiny B, vitamin C, vitamin E, betakaroteny (provitamin A), železo, zinek, fosfor, draslík, jód a vápník. 

Základní molekula chlorofylu je téměř shodná s molekulou hemoglobinu (lidské krevní barvivo, díky kterému červené krvinky mohou transportovat kyslík). Rozdíl je pouze v jediném atomu, neboť chlorofyl v sobě uchovává atom hořčíku a hemoglobin atom železa, jejich miskovitá struktura je ale totožná..

 

clorella-tbl-ii.jpg

 

Jaký je hlavní přínos chlorofylu pro naše zdraví?

Zvyšuje schopnost těla produkovat hemoglobin

Jednou z hlavních předností zeleného barviva je schopnost zvýšit produkci hemoglobinu v našem těle, podporuje přenos kyslíku. To má příznivý vliv na regeneraci organismu a zpomalení procesu stárnutí. Chlorofyl pomáhá zvýšit kvalitu a množství červených krvinek. Chlorella speciálně, jako rostlina s nejvyšším poměrným obsahem chlorofylu má nádavkem vysoký obsah vstřebatelného železa - až 10x více ve srovnání s hovězím masem. Atom železa je součástí krevního barviva - hemoglobinu, konzumace Chlorelly a Ječmene podporuje u většiny lidí významně krvetvorbu.

Hojení ran včetně hemoroidů a popálenin

Chlorofyl obsažený v zelených potravinách zvyšuje hojení ran, snižuje bolest a svědění a působí protizánětlivě - zvláště u kožních a chronických zánětů, vředových procesů kůže, bércových vředů či zánětů horních cest dýchacích. Má také dezinfekční vlastnosti. Vnější využití zejména v chirurgii a kožním lékařství. V lékárnách se prodává Chlorofyl spray nebo gel, který ale obsahuje proti čerstvé substanci pouze konzervované nižší rozpadové produkty nativního chlorofylu. Chlorofyl je velmi na rozpad citlivá a nestabilní látka, proto je důležité mít opravdu čerstvé a čisté Zelené potraviny. 

Podporuje imunitní systém

Chlorofyl působí proti patogenním bakteriím a  virům, má důležité protiinfekční účinky. Zvyšuje nespecifickou imunitu organismu, i Chlorella i Ječmen.

Antioxidační účinky

Chlorofyl je považován za silný antioxidant, který ochraňuje organismus před rakovinou, reguluje stolici a poskytuje tělu velmi důležité vitamíny K, C, kyselinu listovou, vápník, železo, hořčík a bílkoviny. Antioxidanty ochraňují naše buňky před poškozením volnými radikály.

Eliminace nepříjemného tělesného zápachu

Chlorofyl při dlouhodobém užívání snižuje zápach z úst a rovněž zápach vznikající při nadměrném pocení, je přirozeným deodorantem. Přidává se rovněž do sprejů na nohy. Současně dochází při dlouhodobém užívání Zelených potravin k vyčištění těla na buněčné úrovni a tím k ovlivnění příčiny nepříjemného zápachu.

Vyrovnává krevní tlak

Konzumace kvalitních Zelených potravin vyrovnává krevní tlak a usnadňuje dýchání.

Hubnutí

Zelené potraviny s vysokým obsahem přirozeného chlorofylu vám pročistí tělo, dodají energii a pomohou s hubnutím. V čem je jejich účinek? Diety, které obsahují vysoké množství nezdravých potravin vytváří kyselejší prostředí v těle, které vede často k nespavosti a tloustnutí. Pro obnovu rovnováhy v těle je nutné požívat zásadotvorné látky, mezi které patří také Zelené potraviny a barvivo chlorofyl.

Snížením kyselosti organismu (kyselost vytváří také stress a strachové stavy, nervozita) ubývá zánětlivých ložisek v těle a díky tomu se cítíme lépe a máme více energie. Navíc i snáze zhubneme.

Při pravidelném užívání pozitivně ovlivňuje zrak a oční záněty

Zelené barvivo posiluje a regeneruje unavené oči

Zlepšuje vzhled pokožky

Chlorofyl zpomaluje stárnutí pleti, dodává jí potřebnou pružnost a svěžest. Vyzkoušejte např. chlorellovou pleťovou masku - rozdrťte tablety kvalitní Chlorelly s vodou a vzniklou kaši naneste na pleť a nechte působit. Výsledkem je při pravidelné aplikaci zdravá a krásná pokožka.

Další účinky na naše zdraví

Chlorofyl posiluje srdce (srdeční sval), mírně odvodňuje, zabraňuje růstu ledvinových kamenů a napomáhá regulovat astma.

Díky všem výše uvedeným vlastnostem by měl být chlorofyl pravidelnou součástí našeho jídelníčku. O naše zdraví pečujeme my sami.

 

Shrneme si - Zelené potraviny a chlorofyl mají pozitivní vliv na:

- krvetvorbu

- vysoký krevní tlak

- srdce

- hladinu cholesterolu

- ledvinové kameny a žlučové kameny

- astma

- alergie a autoimunitní onemocnění

- hojení ran, kožních afektů a bércových vředů

- nespavost

- zrak

- imunitu

- záněty v těle

- celkovou detoxikaci organismu

- trávicí systém, žaludeční vředy, Crohnovu chorobu a ulcerozní kolitidu

- prevenci rakoviny, zejména tlustého střeva (jsme 3. na světě ve výskytu ca tlustého střeva na světě)

- celkovou regeneraci buněk

- stárnutí organismu

- obezitu

a  mohou je všechny věkové kategorie, zdraví, nemocní, mladí, staří - v individuální dávce, kterou si nejlépe nastavíte podle pocitů. Obecně se dá říci, že pokud budete jíst kvalitní Zelené potraviny, budete postupně zdraví a plní energie. Je třeba chtít se změnit. První krok za Vás nikdo neudělá a stejně tak nebudete - li jíst pravidelně, detoxikace nebude důsledná.

 

Sportovci s výhodou použijí Zelené superpotraviny jako ultimativní zdroj proteinů při výkonnostním tréninku, Ječmen jako vynikající nesteroidní stimulátor výkonu a současně iontový nápoj s přirozeným složením, vysokým obsahem vápníku (4x více než v mléce) a obrovským enzymovým výkonem, Chlorellu jako zdroj železa (Chlorella 10x více než hovězí maso), proteinů (60 - 70 %), vlákniny a veškerých živin, které lidské tělo potřebuje. Zrychlují regeneraci buněk, dodávají živiny a výkon, jsou antibiotické a antivirové, zvyšují imunitu. Jsou výborné pro těhotné, kojící ženy a malé děti. Jezte.

Zařadíte - li do své stravy zelenou, budete se cítit lépe!

Mgr. Martin Ronge 728 216 735

 

AKCE PERSONÁLNÍ BIODYNAMIKY

ZAJÍMAVÉ TEXTY

ZELENÉ ZDRAVÍ

FOTOGALERIE

 

Personální biodynamika ... 

 

 

... průvodce Vaší transformací 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky S kým se setkáte?